Zmiany w rozgrywkach Plus Ligi

Utworzono: 7 sierpnia 2018

 

W nadchodzącym sezonie Plus Ligi czekają nas istotne zmiany w przepisach gry. Najważniejsza z nich to brak dziesięciominutowej przerwy po zakończeniu drugiego seta. Pojawią się za to pięciominutowe przerwy po każdym secie. Nie będzie przerw technicznych po 8 i 16 punkcie. Z boiska znikną linie trenerskie oraz nie będzie tabliczek z numerami do zmian zawodników gdyż…. Od nowego sezonu pojawi się możliwość numerowania koszulek zawodników od 1 do 99!!! 
Oto pełna treść komunikatu PLPS:

Odstępstwa od przepisów gry obowiązujące w meczach rozgrywek PLPS sezonu 2018/2019

Zarząd Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. wprowadza do stosowania odstępstwa od przepisów gry w rozgrywkach PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet następujące zmiany obowiązujące we wszystkich meczach sezonu 2018/2019:
1. 5-minutowa przerwa po zakończeniu każdego seta,
2. Brak przerw technicznych,
3. Przerwy dla odpoczynku pozostają bez zmian,
4. Skrócenie do 12 sekund czasu przerw w grze pomiędzy gwizdkiem sędziego na zakończenie wymiany, a kolejnym na wykonaniem zagrywki, jeżeli pomiędzy wymianami nie następuje wycieranie boiska przez moppersów, zmiana zawodników, przerwa dla odpoczynku, challenge lub żądanie telewizji o czas na powtórkę.
W zespole, który wygrał wymianę zagrywający powinien natychmiast po jej zakończeniu udać się do strefy zagrywki i poprosić o piłkę / odebrać piłkę od najbliższego podawacza. W sezonie 2018/2019 mecze rozgrywane będą pięcioma piłkami, by zapewnić możliwość natychmiastowego podania piłki zagrywającemu.
Jeżeli zespół będzie opóźniał wznowienie gry, sędzia I jest zobowiązany udzielić sankcji za opóźnianie. Przypominamy, że już drugi przypadek opóźniania gry w meczu oznacza przyznanie punktu i prawa do wykonania zagrywki przeciwnikowi.
5. Wycofanie obowiązku wyznaczania „linii trenerskiej” ograniczającej obszar poruszania się trenera. Trener może przebywać w wolnej strefie przed ławką swojego zespołu a linią boczną boiska między umownym przedłużeniem linii ataku a swoim polem rozgrzewki, o ile nie przeszkadza w grze i jej nie opóźnia.
6. Koszulki muszą być ponumerowane od 1 do 99.
7. Nie będą stosowane tabliczki z numerami do zmian zawodników. Procedura przeprowadzania
zmian zostanie podana w osobnym dokumencie.

Główny komisarz PLPS 
Cezary Matusiak

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu Warta Zawiercie

Aluron Virtu Warta Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!