[Zapowiedź] Przed meczem Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu.

Utworzono: 11 stycznia 2019

 

W poniedziałek 14 stycznia o godzinie 17:30 Aluron Virtu Warta Zawiercie rozegra pierwszy mecz w 2019 roku. Rywalem Jurajskich Rycerzy będzie zespół Jastrzębskiego Węgla, spotkanie zostanie rozegrane w Jastrzębiu-Zdroju, a transmisję z tego spotkania poprowadzi telewizja Polsat Sport.

Spotkanie to ma swoje dodatkowe smaczki. W zespole Jastrzębskiego występował przez kilka sezonów kapitan Aluron Virtu – Michał Masny, a trenerem był Mark Lebedew. W drużynie tej w poprzednich latach także występowali Bartosz Gawryszewski i Mateusz Malinowski.

Zespół Jastrzębskiego Węgla po pierwszej rundzie (13 kolejek) zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 28 punktów. W trzech ostatnich spotkaniach nasi rywale po zaciętym meczu przegrali po zaciętym boju z ONICO 2:3, wygrali z GKS-em Katowice 3:0 i na koniec 2018 roku pokonali Cerrad Czarnych Radom 3:0. Wszystkie te spotkania Jastrzębianie rozegrali w roli gospodarza. W klubie Jastrzębskiego Węgla pod koniec roku doszło także do zmiany trenera. Ferdinando De Giorgi zastąpił Roberto Santilli. 

Zespół Aluron Virtu Warta Zawiercie pierwszą rundę zakończył na piątym miejscu z dorobkiem 21 punktów. W trzech ostatnich spotkaniach podopieczni Marka Lebedewa zgromadzili komplet punktów wygrywając z Treflem 3:2 (Zawiercie), 3:2 z Indykpolem AZS (Olsztyn) i 3:1 z Cuprum Lubin (Zawiercie).

W pierwszym meczu obu drużyn w tym sezonie rozegranym w Zawierciu po ciekawym i zaciętym spotkaniu górą byli goście z Jastrzębskiego Węgla wygrywając 3:2. Obie drużyny zajmują obecnie miejsca w pierwszej szóstce, obie zagrają o udział w finale Pucharu Polski i obie mają za cel wygrać ten mecz. 

Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Nasza drużyna oczywiście będzie mogła liczyć na wsparcie Jurajskiej Armii. Przypomnijmy, że to ciekawe spotkanie będzie pokazane w telewizji Polsat Sport. 

Arkadiusz Modliński / Biuro Prasowe Aluron Virtu Warta Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu Warta Zawiercie

Aluron Virtu Warta Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!