Sensacyjny wyjazd Aluronu Virtu Warty Zawiercie! Asseco Resovia na deskach!

Utworzono: 22 listopada 2017

Siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie zaskoczyli całą sportową Polskę! Jurajscy Rycerze zdobyli Rzeszów, pokonując 4. drużynę poprzedniego sezonu PlusLigi – Asseco Resovię 3:2! Było już 1:2 po zaciętym trzecim secie, ale beniaminek nie dał za wygraną i po dwóch kolejnych ciosach posłał faworyta na deski!

Zawodnicy Aluronu Virtu Warty Zawiercie już w I secie długo prowadzili, nawet 3 oczkami. Punktowali m.in. Hugo de Leon i Michał Żuk. Po ataku tego drugiego z prawego skrzydła było już 9:6. Gra się wyrównała, ale po asie Hugo beniaminek znowu wygrywał 3 oczkami (15:12), a po bloku Davida Smitha jeszcze powiększył przewagę (16:12)! Gospodarze gonili, lecz na pościg nie pozwolili atakujący Grzegorz Bociek i notujący… asa serwisowego Krzysztof Andrzejewski (21:17)! W ostatnich fragmentach nad siatką latał Bociek, a dzieła zwieńczył blokiem Smith (25:21) i niespodziewanie przyjezdni prowadzili 1:0.

Druga partia nie wyszła gościom. Po asie Macieja Zajdera było jeszcze 9:12, ale później faworyci „odjechali” i pewnie doprowadzili do remisu (16:25 i 1:1).

Po 10 minutach przerwy rozgorzała zażarta walka. Szczególnie mocno w żółto-zielonych barwach uaktywnił się David Smith, a w szeregach Asseco Resovii Francuz Thibault Rossard. Ambitni Jurajscy Rycerze przez cały czas robili wszystko, by zniwelować minimalne prowadzenie rzeszowian. Ze stanu 11:15 i 14:18 po popisach Rossarda doprowadzili do 18:19 i 19:20 po ataku Boćka po przekątnej i zagraniu Grzegorz Pająka „z drugiej piłki”. Chwilę później po asie serwisowym „Spidera” był już remis 21:21! Na zmianę: Rossard, Bociek. Fenomenalna postawa Francuza przechyliła szalę na korzyść 4. ekipy poprzednich rozgrywek (23:25 i 1:2).

Przybyli, powalczyli, zwyciężyli!

Ale siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie nie spuścili głów! Raz po raz atakował niesamowity w tym dniu Grzegorz Bociek, asa zanotował Hugo de Leon, ze środka zapunktował Smith i było 8:5 dla przyjezdnych. W miarę upływu czasu faworyci gubili się pod presją. Kiedy Bociek spokojnie obił piłką blok, przy 6 punktach więcej po stronie Żółto-Zielonych (14:8) „czasem” ratowali się miejscowi. Ale nawet gdy było gorąco (17:16 dla beniaminka), goście nie dali za wygraną. „Bociuś” kilka następnych razy przebił się prawym skrzydłem (18:16, 19:17). Bardzo istotne bloki zanotowali Łukasz Swodczyk i Grzegorz Bociek (22:18). Blok Grzegorz Pająka postawił kropkę nad i (25:20 i 2:2), a to oznaczało tie-breaka i co najmniej punkt na koncie Jurajskich Rycerzy.

Ambitni goście poszli za ciosem, notując wymarzony początek tie-breaka! Aluron Virtu Warta Zawiercie to była prawdziwa drużyna! Punktowali po kolei Hugo, Smith, blok obijali Bociek i Swodczyk (7:3)! Po asie Perłowskiego było 7:5, ale trener Emanuele Zanini podczas przerwy na żądanie uspokoił swoich podopiecznych. Akcja „Swodiego”, atak zmieścił w boisku de Leon przy wyniku 10:6 i to Asseco Resovia ratowała się „czasem”. Nie pomogło! Rossard zaatakował w aut, a kolejny blok zaliczyli Bociek i Swodczyk (12:6). Później było już tylko zwycięskie odliczanie i eksplozja radości w obozie beniaminka oraz jego niezniszczalnych kibiców! Moment przypieczętowania sukcesu był jeszcze odrobinę odraczany, ale ostatecznie siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie triumfowali 15:11 i 3:2, przywożąc z Hali Podpromie bezcenne dwa punkty do tabeli!

Damian Juszczyk
Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

Asseco Resovia Rzeszów – Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (21:25, 25:16, 25:23, 20:25, 11:15)

Asseco Resovia: Kędzierski 5, Rossard 22, Możdżonek 8, Schoeps 16, Depowski 8, Lemański 4, Masłowski (libero) oraz Perłowski 3, Tichacek 2, Krastins 1.

Aluron Virtu: Żuk 8, Zajder 3, Kaczorowski 0, de Leon 11, Smith 12, Pająk 7, Koga (libero) oraz Bociek 29, Swodczyk 4, Andrzejewski 1, Popik 0.