Ręka na PLUSie – 17. kolejka

Utworzono: 12 stycznia 2018

 

Po noworocznym przetarciu, PlusLiga powoli nabiera rozpędu! Podczas gdy Aluron Virtu Warta Zawiercie w niedzielę (14.45) podejmować będzie wicemistrzów Polski z PGE Skry Bełchatów, również pozostałe ekipy toczyć będą coraz gorętszą walkę awans do fazy play-off i utrzymanie. Po niektórych zaskakujących rozstrzygnięciach z 16. serii gier, w 17. kolejce też może być ciekawie!

PLUS: Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (13.01., 14.45, TV)

ZAKSA po niełatwym boju przechyliła szalę na swoją stronę w domowej rywalizacji z Jurajskimi Rycerzami (3:1). Z kolei Jastrzębski Węgiel pokazał charakter w Bielsku-Białej, jednak wygrana 3:2 dla klubu tego pokroju to mimo wszystko strata jednego oczka. Seria niepokonanej ZAKSY trwa już od 16 ligowych spotkań i z dużym prawdopodobieństwem może zostać przedłużona.

PLUS MINUS: ONICO Warszawa – Trefl Gdańsk (13.01., 20.00, TV)

3. ONICO kontra 5. Trefl Gdańsk. Obie ekipy w tabeli dzielą zaledwie 4 punkty, a dla gości może być to okazja do zmniejszenia strat. Tym bardziej, że – mimo porażki – na otwarcie rundy powalczyli u siebie z PGE Skrą Bełchatów (1:3). Ale hala Stołecznych to prawdziwa twierdza, nadal w tym sezonie mają tam na koncie tylko jedną przegraną. Choć ostatnio musieli się sporo natrudzić, by ograć Łuczniczkę Bydgoszcz (3:2). Oba zespoły grały w tym tygodniu w Pucharze Polski, jednak Trefl miał łatwiejszą przeprawę. Czy to umożliwi gdańszczanom poszukanie swojej szansy w Warszawie?

MINUS: Cerrad Czarni Radom – MKS Będzin (12.01., 18.00) 

Będący „nad kreską” radomianie goszczą zagrożonych barażami o utrzymanie „sąsiadów” (12. – 13. miejsce) z tabeli. Triumf będzinian „za trzy” pozwoliłby zrównać się punktami z gospodarzami. Przewaga parkietu może być tu znacząca i faworytem wydają się miejscowi. Z drugiej strony – Indykpol AZS Olsztyn też niedawno tak myślał, mierząc się z MKS-em…

Damian Juszczyk
Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich


OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu Warta Zawiercie

Aluron Virtu Warta Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk