Przegrany mecz z Włodowicami

Utworzono: 9 lutego 2019

Juniorska drużyna Aluron Virtu Warta Zawiercie odniosła porażkę w swoim trzecim meczu II Ligi Śląskiej. Młodzi siatkarze ulegli LKS Olimpii Włodowice 3:1 (17:25, 25:14, 19:25, 19:25).

Zabrakło nam koncentracji. Nie weszliśmy dobrze w mecz i cały czas byliśmy pod presją przeciwnika. Nie byliśmy w stanie złapać naszego rytmu meczowego i grać tego, co potrafimy najlepiej – powiedział po meczu Jasiek Kubański – libero Aluron Virtu. W drugim secie podopieczni trenera Arkadiusza Pompki byli bardziej skoncentrowani, udało im się odnaleźć własny rytm gry i wysoko wygrali tą partię. W trzecim i czwartym secie wróciły błędy z seta pierwszego. Znów wkradło się rozluźnienie. Niestety trzeba przyznać że zagrywka nie funkcjonowała dzisiaj na odpowiednim poziomie. Nie pozwalało nam to zdobywać przewagi tak jak to miało miejsce w ostatnim meczu.

Teraz przed Juniorami aż trzy tygodnie przerwy w rozgrywkach. Przed nami jeszcze sporo pracy. Musimy popracować nad elementami, które dzisiaj najbardziej dały o sobie znać jak np. praca blok-obrona. Trzeba zapomnieć o tym meczu oraz skupić się na nadchodzących spotkaniach – zakończył Jasiek.

Aluron Virtu Warta Zawiercie mimo porażki dalej pozostaje liderem swojej grupy. Zawiercianie zdołali utrzymać się na prowadzeniu dzięki korzystniejszemu bilansowi małych punktów niż Olimpia Włodowice.

Następne spotkanie Juniorzy rozegrają 2 marca na wyjeździe z drużyną MLKS Pilica Koniecpol.