Przegląd prasy po meczu Aluron Virtu – PGE Skra

Utworzono: 26 listopada 2018

W sobotę po raz drugi w krótkiej historii Aluron Virtu Warta Zawiercie po raz drugi zmierzyła się z PGE Skrą we własnej hali. Tym razem PGE Skra do meczu przystąpiła jako aktualny Mistrz Polski. Zespół z Bełchatowa miał chęć odegrać się za zeszłoroczną porażkę. Po drugiej stronie siatki Jurajscy Rycerze, którzy świetnie wykorzystali atut własnej hali i świetnie zagrywali. Zapraszamy do przeglądu prasy po tym wspaniałym spotkaniu.

Przegląd Sportowy: OSACZYLI MISTRZA POLSKI! WARTA ZAWIERCIE ZNÓW TRIUMFUJE U SIEBIE NAD PGE SKRĄ!
Historia lubi się powtarzać – mogą powiedzieć zawiercianie, którzy – podobnie jak na początku bieżącego roku – we własnej hali pokonali PGE Skrę Bełchatów. Kluczem do zwycięstwa 3:1 okazała się zagrywka oraz znakomita dyspozycja gospodarzy w bloku w końcówce spotkania.

Siatka.org: DOMINIK KWAPISIEWICZ: ZAGRALIŚMY NAPRAWDĘ DOBRE ZAWODY
W każdej kolejce PlusLigi dochodzi do jakiejś niespodzianki. Nie inaczej było w sobotni wieczór w Zawierciu, gdzie miejscowy Aluron Virtu Warta pokonała w czterech setach faworyzowaną PGE Skrę Bełchatów. Mistrzowie Polski nie wyciągnęli wniosków z poprzedniego sezonu, kiedy polegli 0:3 i ponownie musieli zejść z boiska pokonani. Świetna zagrywka gospodarzy rozregulowała linię przyjęcia bełchatowian, co powodowało łatwość czytania ich gry przez zawiercian. Refleksjami po tym spotkaniu podzielił się drugi trener miejscowych – Dominik Kwapisiewicz.

Dominik Kwapisiewicz: Zagraliśmy naprawdę dobre zawody

Gazeta Wyborcza Łódź: Co się dzieje z mistrzem Polski? PGE Skra Bełchatów bezradna w Zawierciu
Jeśli ktoś uważał, że bełchatowianie najgorsze mają już za sobą, to oglądając mecz w Zawierciu musiał zmienić zdanie. Bo to nie Aluron wygrał, ale mistrz Polski przegrał, na dodatek w fatalnym stylu. Kwintesencją fatalnej formy były końcówki trzeciego i czwartego seta, kiedy goście własnymi błędami roztrwonili przewagę. O ile w trzeciej partii zdołali jeszcze wygrać na przewagi, to w ostatniej zachowywali się tak, jakby po raz pierwszy spotkali się pod zawierciańską halą.

Sportowe Fakty: Aluron Virtu Warta – PGE Skra: niespodziewana porażka mistrza Polski. Komplet punktów zostaje w Zawierciu
W poprzednim sezonie oba pojedynki między zespołem z Zawiercia a PGE Skrą kończyły się w trzech setach. Najpierw ze zwycięstwa cieszyli się bełchatowianie, a potem, po niespodziewanie krótkim spotkaniu, radość była po stronie zawiercian. Pierwsze spotkanie tych zespołów w sezonie 2018/2019 także pokazało, jak trudno mistrzom Polski gra się w Zawierciu.https://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/790401/aluron-virtu-warta-pge-skra-niespodziewana-porazka-mistrza-polski-komplet-punkto

Dziennik Zachodni: Jurajscy Rycerze pokonali Skrę Bełchatów
Siatkarze Aluron Virtu Warta Zawiercie ponownie udowodnili, że potrafią zatrzymać Skrę Bełchatów. Po raz pierwszy udało im się to w poprzednim sezonie. Wtedy spotkanie z bełchatowianami skończyło się wynikiem 3:0. W sobotę, 24 listopada, udało im się ponownie pokonać Mistrzów Polski. Jurajscy Rycerze na spotkanie ze Skrą Bełchatów wyszli bez kompleksów. Od początku meczu zawiercianie straszyli swoich przeciwników bardzo mocną zagrywką.

Czas Siatkówki: Krzysztof Andrzejewski: „Nie ma drużyny nie do pokonania i meczów, których nie da się wygrać”
W ostatnim spotkaniu zawiercianie pokonali bełchatowian w czterech setach, oddając rywalom tylko jedną partię. „Jesteśmy drużyną, która ma zawodników z takimi umiejętnościami, że nie mamy prawa nikogo się bać. Czy to będzie PGE Skra czy jakikolwiek inny zespół, to wychodzimy po zwycięstwo” – powiedział w pomeczowej rozmowie Krzysztof Andrzejewski.