Młodzież

W drużynie siła

Aktualizacja: 1 grudnia 2017 r.Kadeci rozegrali kolejne spotkanie w drugiej rundzie rozgrywek II ligi, tym razem w roli gospodarza. W hali I LO im. Stefana Żeromskiego walczyli o trzy punkty z Exact Systems Norwidem Częstochowa II. Niestety, mimo dobrej gry w przyjęciu, zagrywce i bloku ulegli częstochowianom 0:3 (21:25, 19:25, 17:25). Juniorzy, podobnie jak ich młodsi koledzy, zagrali we własnej hali z liderem grupy – Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla III, wcześniej jednak na wyjeździe rywalizowali z KS GKS-em Katowice, a spotkanie to wzbudziło pewne kontrowersje.

Młodsza grupa Jurajskich Rycerzy walczyła przeciwko kadetom Exact Systems Norwida Częstochowa II. Mimo że podopieczni Tomasza Jurczyka przegrali, samą porażkę odbierają jako cenne doświadczenie uwypuklające elementy, nad którymi muszą jeszcze popracować. Spotkanie przyniosło wiele różnych emocji i choć końcowy wynik na to nie wskazuje, było wyrównane, a Żółto-Zieloni nie ustępowali poziomem sportowym mocnym przeciwnikom. Przyczyną przegranej był m.in. brak koncentracji w końcówkach setów. W premierowej odsłonie goście wypracowali kilka punktów przewagi, natomiast szybko została ona zniwelowana przez zawodników Aluronu Virtu Warty Zawiercie, którzy doprowadzili do wyniku 15:16, a następnie objęli prowadzenie 21:20. Nie wystarczyło to jednak do zwycięstwa w tej partii. Podobnie wyglądały kolejne dwa sety, w których przyjezdni dominowali od początku, a Jurajscy Rycerze musieli gonić wynik. Mimo iż udawało im się wrócić do gry posyłając skuteczne zagrywki i lepiej pracując w bloku oraz przyjęciu, w końcówkach brakowało szczęścia i konsekwencji. „Choć popełniliśmy więcej błędów, trzeba przyznać, że zespół zagrał dobrze w wielu aspektach siatkarskich – w zagrywce, przyjęciu i bloku. Zabrakło przede wszystkim ogrania i boiskowego doświadczenia” – powiedział trener Tomasz Jurczyk.

O punkt za mało

Juniorzy rozegrali dwa spotkania, jedno z nich odbyło się w Katowicach, a rywalem był miejscowy KS GKS. Mecz od początku był bardzo zacięty, żadna z drużyn nie mogła wypracować przewagi, która pozwoliłaby na wyraźne prowadzenie, aż do dwudziestego punktu. W tej partii znakomicie zagrał Piotr Piwowarczyk – nominalny przyjmujący, przesunięty na pozycję atakującego po kontuzji Piotra Nowaka. W przyjęciu natomiast wyróżniał się Karol Kania. Przy stanie 22:20 dla gospodarzy, Żółto-Zieloni nie byli już w stanie odrobić straconych punktów i ostatecznie to katowiczanie zwyciężyli w tej partii. Drugi set miał podobny charakter do pierwszego, a obie drużyny długo grały punkt za punkt. Na środku siatki skuteczny był Norbert Domagała, a Bartosz Głowacki pomagał atakami po prostej. Tym razem jednak końcówka należała do Aluronu Virtu Warty Zawiercie (25:23). W kolejnej odsłonie problemy na zagrywce i w przyjęciu mieli zarówno zawiercianie, jak i katowiczanie. Te dwa elementy miały spory wpływ na wynik, natomiast o kilka błędów za dużo popełnili podopieczni Arkadiusza Pompki i przegrali również tę partię (22:25). W czwartym secie od początku warunki gry dyktowali miejscowi. Niestety punkty na ich koncie nie pojawiały się jako efekt własnej gry, a wynikały z błędów Żółto-Zielonych. Trenerzy próbowali pomóc zawodnikom wprowadzając zmiany, jednak na niewiele się to zdało. Przy stanie 22:15 dla gospodarzy, sygnał do walki dał Norbert Domagała. Seria jego siedmiu zagrywek z rzędu oraz zaangażowanie zespołu w kontrataku dały remis 22:22. Natomiast dwie niewykorzystane piłki sprawiły, że to wydawałoby się podłamani lepszą grą gości katowiczanie zakończyli spotkanie na swoją korzyść przy wyniku 25:23 i 3:1. Na przegraną Jurajskich Rycerzy złożyło się 21 zepsutych zagrywek oraz atak na poziomie blisko 39%.

Po meczu wystąpiły pewne kontrowersje, ponieważ w trakcie analizy wideo okazało się, że w premierowej odsłonie sędzia sekretarz popełnił błąd przy stanie 21:20 dla KS-u GKS-u Katowice, nie przyznając na tablicy wyników jednego punktu drużynie z Zawiercia. Zatem rezultat powinien był wskazywać 21:21. Zarząd klubu wraz z trenerami przygotował protest, który został przekazany do władz Śląskiego Związku Piłki Siatkowej w Katowicach wraz z opisem oraz nagraniem z meczu. Klub oczekuje na decyzję w tej sprawie.

Prawdziwa drużyna

Juniorzy Aluronu Virtu Warty Zawiercie gościli w hali I LO im. Stefana Żeromskiego zespół Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla III, z którym spotkali się już w pierwszej rundzie rozgrywek i zapisali wtedy na swoim koncie jeden punkt. W związku z tym podopieczni Arkadiusza Pompki mieli dużą motywację, by sięgnąć po kolejne oczka. Nie mogli zagrać kontuzjowani Piotr Nowak oraz Michał Hołdyk. Początek spotkania to dominacja gości, którzy świetnie sobie radzili w każdym elemencie, szczególnie w organizacji gry w przyjęciu oraz w obronie. Żółto-Zieloni musieli uznać wyższość rywala (18:25). W drugim secie walka toczyła się punkt za punkt, a bezbłędny okres gry zanotował rozgrywający Jurajskich Rycerzy – Jakub Dąbrowski, pomysłowo rozprowadzając piłki oraz wykonując mocną, kierunkową zagrywkę. Gdy cała drużyna włączyła się do gry, można było obejrzeć widowisko na bardzo dobrym poziomie. Skuteczne ataki i obrona pozwoliły na niewielką przewagę, niestety w końcówce sędzia główny nie zauważył po ataku Żółto-Zielonych piłki w polu, co wprowadziło w zespole nerwowość i w efekcie skutkowało przegraną partią 24:26. Znakomita gra w poprzednim secie wpłynęła na zawiercian motywująco i w każdym elemencie radzili sobie oni bardzo dobrze. Niestety, po skoku do bloku źle wylądował Piotr Piwowarczyk i doznał poważnie wyglądającej kontuzji, która wyklucza go z gry na kilka tygodni. O tym, że siła tkwi w drużynie najlepiej wiedzą juniorzy Aluronu Virtu Warty Zawiercie, ponieważ uraz kolegi nie podciął im skrzydeł. Wrócili na boisko z wielką ambicją, dopingowani przez nominalnego przyjmującego zza linii bocznej. Świetną zmianę dał Bartosz Głowacki, który zastąpił kontuzjowanego zawodnika, a Jurajscy Rycerze odnieśli zwycięstwo 25:20. Poczynania Aluronu Virtu Warty Zawiercie podziałały na liderów grupy jak płachta na byka. Po przegranej w poprzedniej odsłonie podnieśli się i zdecydowanie dominowali od samego początku gry w tej partii. Trenerzy wprowadzili na boisko atakującego Piotra Stycznia oraz rozgrywającego Mikołaja Barczyka, jednak ambitni goście nie pozwolili na zbyt wiele Jurajskim Rycerzom. Mimo przegranej 1:3 gra Żółto-Zielonych mogła się podobać ze względu na ciekawe rozegranie, ataki ze strefy obrony, trudną zagrywkę i co najważniejsze zaangażowanie całej drużyny.

Jagoda Szydłowska
Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

fot. Jagoda Szydłowska / Aluron Virtu Warta Zawiercie

 

Młodzieżówka: Walczyć o swoje

Kadeci rozegrali pierwszy mecz wyjazdowy w drugiej rundzie rozgrywek w II lidze. O kolejne punkty walczyli z drużyną SiKReT-u Gliwice, będącą liderem. Podopieczni trenera Tomasza Jurczyka tym razem musieli uznać wyższość rywala, przy wyniku 0:3 (14:25, 22:25, 11:25). Grupa juniorów również zagrała swoje spotkanie na wyjeździe, podejmując ANBUD MKS Będzin. Zwycięstwo w tym meczu oznaczało dla Jurajskich Rycerzy awans na 2. miejsce w tabeli.

Młodsi zawodnicy Aluronu Virtu Warty Zawiercie są na początku przygody z profesjonalnym sportem. Mimo tego szybko robią postępy w grze, a co najważniejsze zbierają doświadczenie, polegające nie tylko na odnoszeniu zwycięstw, ale także wyciąganiu wniosków z porażek. Elementem, który okazuje się być uciążliwym na boisku jest komunikacja, przez co w meczu z gliwiczanami zostało popełnionych zbyt wiele prostych błędów technicznych „Od początku rozgrywek newralgiczna jest pozycja rozgrywającego, który powinien odpowiadać za prowadzenie gry. Bez odpowiedniego poziomu rozegrania, którego u nas jeszcze brakuje, trudno myśleć o wygraniu spotkania z dobrym przeciwnikiem. Nasi rozgrywający mają nad czym pracować” – wyjaśnił trener Tomasz Jurczyk. W trudnych sytuacjach w kontrataku zabrakło cierpliwości i ogrania. W ostatnim secie na boisku pojawiła się rezerwowa szóstka. Pozytywnym aspektem w grze kadetów była zagrywka, a także praca w systemie blok-obrona. Mimo porażki Jurajscy Rycerze nie zamierzają się poddawać i będą pracować zgodnie z założonym planem, by w najbliższej przyszłości osiągać sukcesy.

Juniorzy z awansem

Podopieczni Arkadiusza Pompki pokonali na wyjeździe ANBUD MKS Będzin 3:1 (28:30, 25:17, 25:19, 25:14). Stawką spotkania wygranego za 3 punkty był awans na 2. miejsce w tabeli oraz bardzo dobra pozycja wyjściowa przed rundą rewanżową w II grupie. Wszyscy zawodnicy przystąpili do meczu bez urazów, dzięki czemu sztab szkoleniowy mógł dokonywać rotacji w składzie.

Pierwszy set przyniósł wyrównany pojedynek, choć na początku gospodarze ryzykowali w polu zagrywki, a Jurajscy Rycerze mieli problemy w przyjęciu, przez co musieli odrabiać straty. Udany początek spotkania zapisał na swoim koncie przyjmujący Konrad Lizura. Końcówka seta opiewała w kontrowersyjne decyzje sędziego, który przyznał punkty drużynie z Będzina i po kilku kolejnych akcjach premierowa odsłona zakończyła się na korzyść miejscowych. Ta sytuacja dodatkowo zmotywowała Żólto-Zielonych w następnej partii i to oni zaczęli dyktować warunki gry. Sygnał do walki dał Jakub Dąbrowski, który posłał 4 asy serwisowe z rzędu i dał Aluronowi Viru Warcie Zawiercie prowadzenie. Szczelny mur nad siatką stawiali Hubert Kozioł oraz Norbert Domagała, którzy świetnie radzili sobie też w ataku.

Rezerwy w gotowości

Bardzo dobrą zmianę dał Karol Kania, przyjmujący Jurajskich Rycerzy, który punktował na lewym ataku, a także pomagał drużynie w strefie obrony. Niestety kontuzji prawej dłoni doznał Piotr Nowak, a skuteczność w ataku nieznacznie spadła. Niemniej jednak, nie przeszkodziło to w wygraniu tego seta. Kolejna odsłona to kontynuacja dominacji Żółto-Zielonych. Świetnie w przyjęciu grał Bartek Głowacki, który kierunkową zagrywką powodował u gospodarzy problemy. Do pomocy swojej ekipie w ważnych momentach przyczynili się również Mikołaj Barczyk oraz Piotr Piwowarczyk, dając podwójną zmianę. Nie można zapomnieć o obu libero Aluronu Virtu Warty Zawiercie – Dominiku Dziubku i Dominiku Urbańskim, którzy grą w obronie i przyjęciu przyprawiali będzinian o ból głowy.

Kropka nad i

Czwarty set był prawdziwym popisem umiejętności całej drużyny. Podopieczni Arkadiusza Pompki zbudowali dużą przewagę i do końca spotkania kontrolowali grę. Taki rozwój sytuacji pozwolił na występy Piotra Stycznia oraz Michała Hołdyka, którzy pokazali swoją wartość i udowodnili przydatność dla zespołu.

22 listopada (w środę) o 18.30 w hali I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu juniorzy rywalizować będą z Akademią Talentów Żory Jastrzębski Węgiel III. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

Jagoda Szydłowska
Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

fot. Patrycja Bargieł / Aluron Virtu Warta Zawiercie

 

Młodzież na drodze ku sukcesom

Aluron Virtu Warta Zawiercie  naciska na rywali w PlusLidze, a śladami starszych kolegów podążają grupy juniorów oraz kadetów. Młodzież pod okiem fachowców szybko robi postępy i sięga po kolejne zwycięstwa. A wszystko dzięki treningom, na których daje z siebie sto procent. Jak wszystkim sportowcom, zdarzają się również porażki, ale to tylko daje zawodnikom sygnał, że na sukcesy trzeba ciężko pracować.

Kadeci zakończyli pierwszy etap rozgrywek grupowych w II lidze. W ostatnich dniach rozegrali dwa spotkania. Jedno z nich przegrali we własnej hali z MKSR-em Pyskowice 0:3 (14:25, 12:25, 16:25), natomiast w drugim odnieśli zwycięstwo 3:0 (25:12, 25:11, 25:11) nad zespołem UKS Wolę Volley Świętochłowice. Zawiercianie plasują się na 4. miejscu w tabeli z dorobkiem 9 punktów.

Od najbliższego piątku startuje druga runda rozgrywek w kategorii kadetów. „Myślę, że młodzi zawodnicy – mimo bardzo małego doświadczenia – będą mogli w pełni zaprezentować swoje możliwości i umiejętności siatkarskie. To wszystko nad czym pracujemy na treningach zostanie przeniesione na parkiet i pomoże w uzyskaniu jeszcze lepszych wyników. Jest to grupa, która trenuje dopiero kilka miesięcy, więc pracy przed nami jest jeszcze bardzo, bardzo, dużo, ale widać, że determinacji i motywacji nie brakuje” – wyjaśnił trener Tomasz Jurczyk, przewodzący najmłodszej grupie Jurajskich Rycerzy. Na zajęciach pojawia się bardzo duża liczba zawodników. Często zdarza się, że uczestniczy w nich nawet dwudziestu młodych adeptów siatkówki.

Juniorów krok naprzód

Grupa juniorów prowadzona przez trenera i koordynatora ds. młodzieży Jacka Sitarka rozegrała ostatni mecz ligowy z Eco-Teamem AZS-em 2020 Częstochowa II wygrywając 3:1 (25:22, 25:16, 20:25, 25:14). Przerwę w rozgrywkach wykorzystała na dwa spotkania sparingowe, odnosząc zwycięstwo i notując porażkę. Na ten moment plasuje się – podobnie jak kadeci – na 4. miejscu w tabeli, z dorobkiem 4 punktów.

Juniorzy zaczęli trenować w komplecie, ponieważ po urazie wrócił Michał Hołdyk. „Miejmy nadzieję, że chłopaków ominą kontuzje i choroby, a wtedy grupa juniorów na pewno będzie mogła z optymizmem patrzeć w przyszłość” – powiedział trener Jacek Sitarek. Duży postęp można zobaczyć już w umiejętnościach i w samej grze tej grupy. Znacznie łatwiej jest im się także porozumiewać na boisku. Na ostatnich treningach ćwiczyli kilka wariantów taktycznych, które będą wprowadzane do gry w najbliższych spotkaniach. 

Działania Akademii Siatkówki

W sobotę odbył się Turniej Akademii Siatkówki Aluronu Virtu Warty Zawiercie w Szczekocinach. Wzięły w nim udział zespoły „czwórek” ze szkół w Porębie, Pilicy, a także gospodarzy – Szczekocin. Rozgrywki otworzył burmistrz Szczekocin oraz dyrektor tamtejszej szkoły. Zawody stały na bardzo dobrym poziomie, a sam turniej był pewnego rodzaju przygotowaniem młodych adeptów siatkówki do rozgrywek Kinder + Sport w kategorii „czwórek”.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce – Pilica I
II miejsce – Szczekociny I
III miejsce – Poręba
IV miejsce – Szczekociny II
V miejsce – Pilica II
VI miejsce – Pilica III

Wyróżnieni zawodnicy:
Pilica – Filip Konieczny
Poręba – Damian Kuczera
Szczekociny – Wojtek Kapłon

Gospodarzom należą się ogromne podziękowania za fantastyczne przygotowanie i przeprowadzenie turnieju.

Jagoda Szydłowska
Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

 

Informacja o dofinansowaniu Stowarzyszenia Klub Siatkarski Warta Zawiercie w ramach Programu Klub 2017 (edycja 2017 – II nabór)

Stowarzyszenie Klub Siatkarski Warta Zawiercie uzyskało od Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy złotych dla „klubu jednosekcyjnego” (siatkówka) w ramach Programu Klub 2017. Całkowita wartość projektu to 12 tysięcy złotych, z czego 2000 złotych wyniósł wkład własny Stowarzyszenia.

Zakresem dofinansowania objęto zakup sprzętu sportowego oraz wynagrodzenie szkoleniowca prowadzącego zajęcia sportowe. Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki zakupiono 30 kompletów strojów sportowych i 30 kompletów dresów sportowych dla uczestników zajęć (chłopcy) oraz wypłacono wynagrodzenie dla 1 osoby prowadzącej zajęcia sportowe.

Wsparciem Programu Klub 2017 objętych zostało 30 zawodników w wieku 12-18, a zajęcia w ramach programu prowadzone są w okresie 1 września – 30 listopada 2017 roku. Treningi organizowane są w 2 grupach, po 3 razy w tygodniu, po 2 godziny zegarowe (łącznie 150 godzin zajęć) i prowadzone są w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu (ul. Moniuszki 10).

Celem treningów są m.in. nauka oraz doskonalenie techniki i taktyki piłki siatkowej, poprawa zdolności motorycznych zawodników, a także kształtowanie wydolności i sprawności ogólnej graczy.

W ramach realizacji zadania, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki zakupiono specjalistyczne stroje sportowe do wykorzystania podczas treningów i meczów przez sekcję piłki siatkowej.

Szkolenie bazowało na współpracy ze szkołami, samorządem lokalnym, rodzicami, jak również ze wszystkimi osobami i organizacjami, którym na sercu leży rozwój młodego pokolenia oraz wspierania utalentowanej sportowo młodzieży.

W ramach Akademii Siatkówki Młodzieżowej prowadzona jest współpraca ze szkołami, turnieje dla uczniów klas III-VI, a także treningi dla dzieci i młodzieży z powiatu zawierciańskiego. Organizowane są też szkolenia trenerów i nauczycieli z zakresu szkolenia dzieci i młodzieży współpracujących szkół, zgrupowania szkoleniowe dla dzieci i młodzieży. Jednocześnie trwa nabór i selekcja pod kątem rozgrywek ligowych. Dofinansowanie umożliwiło również przygotowanie do sezonu rozgrywek młodzieżowych, a cały projekt bazował na współpracy ze Starostwem Powiatowym w Zawierciu.

 

Informacja o dofinansowaniu Stowarzyszenia Klub Siatkarski Warta Zawiercie przez Powiat Zawierciański na realizację zadania publicznego, uzyskanym w ramach otwartego konkursu ofert, w nawiązaniu do art. 14 ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie

Kontynuując dobrą, prowadzoną w latach 2012-17 ze Starostwem Powiatowym w Zawierciu współpracę, Stowarzyszenie Klub Siatkarski Warta Zawiercie uzyskało 8300 złotych dofinansowania mającego na celu wspieranie i rozpowszechnianie kultury fizycznej, na realizację zadań od dnia podpisania umowy do 15 listopada bieżącego (2017) roku. Całkowita wartość projektu to 12 300 złotych, 4000 zł wyniósł wkład własny Stowarzyszenia.

W ramach rzeczonego dofinansowania Stowarzyszenie Klub Siatkarski Warta Zawiercie zakupiło 30 piłek do siatkówki oraz 50 kompletów strojów sportowych. Zakup piłek został dokonany w celu wyposażenia w nie szkół dla organizacji zajęć i turniejów, a zakupione stroje przekazane na rzecz uczniów są niezbędnym elementem do aktywnego uczestnictwa w zajęciach sportowych.

Celem projektu jest m.in. kształtowanie pozytywnych postaw wobec kultury fizycznej, wspieranie rozwoju uczniów i ich edukacji, a także doskonalenie ich umiejętności sportowych, selekcjonowanie i szkolenie talentów.

Wśród działań prowadzonych od marca do listopada 2017 roku znalazły się m.in. inauguracja Akademii Siatkówki, turnieje siatkówki dla klas III-VI, treningi (50) dla dzieci i młodzieży z powiatu zawierciańskiego (100 osób), szkolenie trenerów (10 osób) i nauczycieli ze współpracujących w ramach realizowanego zadania szkół, obserwacje zajęć i konsultacje szkoleniowe, zgrupowanie dla dzieci i młodzieży (40 osób) przygotowujące do rozgrywek 2017/18 i działania organizacyjne przed sezonem młodzieżowym 2017/18.

Uzyskane dofinansowanie umożliwiło aktywności takie, jak inspirowanie klas sportowych III-VI szkół podstawowych, pomoc w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych, organizacja turniejów dla uczniów klas III-IV oraz zajęć uczniów klas II-III wraz z zawodami sportowymi i kreowanie wydarzeń specjalnych (spotkań z zawodnikami, trenerami itp.). Działania adresowane były do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu zawierciańskiego.

Celem podjętych działań są m.in. stworzenie na bazie jednolitego programu ośrodków treningowych, przygotowujących młodych adeptów siatkówki oraz propagowanie sportu wśród mieszkańców powiatu zawierciańskiego i rywalizacji w duchu fair play. Powzięte aktywności mają za zadanie inspirować młodzież do udziału w sportowej rywalizacji wysokiego szczebla, a także uczyć organizacji tego typu zawodów, jak również utrwalić wśród mieszkańców Zawiercia zasadność rodzinnego uczestnictwa w zawodach sportowych. Dofinansowane działania umożliwiły stworzenie warunków do rozwijania talentów sportowych i zdolności młodzieży, pozyskiwanie nowych adeptów siatkówki oraz szkolenie wykwalifikowanej kadry trenerskiej.

Całe szkolenie w ramach realizowanego zadania bazuje na współpracy ze szkołami, samorządem lokalnym, rodzicami i wszystkimi, którym dobro i rozwój młodzieży leży na sercu.

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu Warta Zawiercie

Aluron Virtu Warta Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!