Młodzież

Młodzieżówka: Walczyć o swoje

Aktualizacja: 21 listopada 2017 r.

Kadeci rozegrali pierwszy mecz wyjazdowy w drugiej rundzie rozgrywek w II lidze. O kolejne punkty walczyli z drużyną SiKReT-u Gliwice, będącą liderem. Podopieczni trenera Tomasza Jurczyka tym razem musieli uznać wyższość rywala, przy wyniku 0:3 (14:25, 22:25, 11:25). Grupa juniorów również zagrała swoje spotkanie na wyjeździe, podejmując ANBUD MKS Będzin. Zwycięstwo w tym meczu oznaczało dla Jurajskich Rycerzy awans na 2. miejsce w tabeli.

Młodsi zawodnicy Aluronu Virtu Warty Zawiercie są na początku przygody z profesjonalnym sportem. Mimo tego szybko robią postępy w grze, a co najważniejsze zbierają doświadczenie, polegające nie tylko na odnoszeniu zwycięstw, ale także wyciąganiu wniosków z porażek. Elementem, który okazuje się być uciążliwym na boisku jest komunikacja, przez co w meczu z gliwiczanami zostało popełnionych zbyt wiele prostych błędów technicznych „Od początku rozgrywek newralgiczna jest pozycja rozgrywającego, który powinien odpowiadać za prowadzenie gry. Bez odpowiedniego poziomu rozegrania, którego u nas jeszcze brakuje, trudno myśleć o wygraniu spotkania z dobrym przeciwnikiem. Nasi rozgrywający mają nad czym pracować” – wyjaśnił trener Tomasz Jurczyk. W trudnych sytuacjach w kontrataku zabrakło cierpliwości i ogrania. W ostatnim secie na boisku pojawiła się rezerwowa szóstka. Pozytywnym aspektem w grze kadetów była zagrywka, a także praca w systemie blok-obrona. Mimo porażki Jurajscy Rycerze nie zamierzają się poddawać i będą pracować zgodnie z założonym planem, by w najbliższej przyszłości osiągać sukcesy.

Juniorzy z awansem

Podopieczni Arkadiusza Pompki pokonali na wyjeździe ANBUD MKS Będzin 3:1 (28:30, 25:17, 25:19, 25:14). Stawką spotkania wygranego za 3 punkty był awans na 2. miejsce w tabeli oraz bardzo dobra pozycja wyjściowa przed rundą rewanżową w II grupie. Wszyscy zawodnicy przystąpili do meczu bez urazów, dzięki czemu sztab szkoleniowy mógł dokonywać rotacji w składzie.

Pierwszy set przyniósł wyrównany pojedynek, choć na początku gospodarze ryzykowali w polu zagrywki, a Jurajscy Rycerze mieli problemy w przyjęciu, przez co musieli odrabiać straty. Udany początek spotkania zapisał na swoim koncie przyjmujący Konrad Lizura. Końcówka seta opiewała w kontrowersyjne decyzje sędziego, który przyznał punkty drużynie z Będzina i po kilku kolejnych akcjach premierowa odsłona zakończyła się na korzyść miejscowych. Ta sytuacja dodatkowo zmotywowała Żólto-Zielonych w następnej partii i to oni zaczęli dyktować warunki gry. Sygnał do walki dał Jakub Dąbrowski, który posłał 4 asy serwisowe z rzędu i dał Aluronowi Viru Warcie Zawiercie prowadzenie. Szczelny mur nad siatką stawiali Hubert Kozioł oraz Norbert Domagała, którzy świetnie radzili sobie też w ataku.

Rezerwy w gotowości

Bardzo dobrą zmianę dał Karol Kania, przyjmujący Jurajskich Rycerzy, który punktował na lewym ataku, a także pomagał drużynie w strefie obrony. Niestety kontuzji prawej dłoni doznał Piotr Nowak, a skuteczność w ataku nieznacznie spadła. Niemniej jednak, nie przeszkodziło to w wygraniu tego seta. Kolejna odsłona to kontynuacja dominacji Żółto-Zielonych. Świetnie w przyjęciu grał Bartek Głowacki, który kierunkową zagrywką powodował u gospodarzy problemy. Do pomocy swojej ekipie w ważnych momentach przyczynili się również Mikołaj Barczyk oraz Piotr Piwowarczyk, dając podwójną zmianę. Nie można zapomnieć o obu libero Aluronu Virtu Warty Zawiercie – Dominiku Dziubku i Dominiku Urbańskim, którzy grą w obronie i przyjęciu przyprawiali będzinian o ból głowy.

Kropka nad i

Czwarty set był prawdziwym popisem umiejętności całej drużyny. Podopieczni Arkadiusza Pompki zbudowali dużą przewagę i do końca spotkania kontrolowali grę. Taki rozwój sytuacji pozwolił na występy Piotra Stycznia oraz Michała Hołdyka, którzy pokazali swoją wartość i udowodnili przydatność dla zespołu.

22 listopada (w środę) o 18.30 w hali I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu juniorzy rywalizować będą z Akademią Talentów Żory Jastrzębski Węgiel III. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

Jagoda Szydłowska
Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

fot. Patrycja Bargieł / Aluron Virtu Warta Zawiercie

 

Młodzież na drodze ku sukcesom
Aktualizacja: 8 listopada 2017 r.

Aluron Virtu Warta Zawiercie  naciska na rywali w PlusLidze, a śladami starszych kolegów podążają grupy juniorów oraz kadetów. Młodzież pod okiem fachowców szybko robi postępy i sięga po kolejne zwycięstwa. A wszystko dzięki treningom, na których daje z siebie sto procent. Jak wszystkim sportowcom, zdarzają się również porażki, ale to tylko daje zawodnikom sygnał, że na sukcesy trzeba ciężko pracować.

Kadeci zakończyli pierwszy etap rozgrywek grupowych w II lidze. W ostatnich dniach rozegrali dwa spotkania. Jedno z nich przegrali we własnej hali z MKSR-em Pyskowice 0:3 (14:25, 12:25, 16:25), natomiast w drugim odnieśli zwycięstwo 3:0 (25:12, 25:11, 25:11) nad zespołem UKS Wolę Volley Świętochłowice. Zawiercianie plasują się na 4. miejscu w tabeli z dorobkiem 9 punktów.

Od najbliższego piątku startuje druga runda rozgrywek w kategorii kadetów. „Myślę, że młodzi zawodnicy – mimo bardzo małego doświadczenia – będą mogli w pełni zaprezentować swoje możliwości i umiejętności siatkarskie. To wszystko nad czym pracujemy na treningach zostanie przeniesione na parkiet i pomoże w uzyskaniu jeszcze lepszych wyników. Jest to grupa, która trenuje dopiero kilka miesięcy, więc pracy przed nami jest jeszcze bardzo, bardzo, dużo, ale widać, że determinacji i motywacji nie brakuje” – wyjaśnił trener Tomasz Jurczyk, przewodzący najmłodszej grupie Jurajskich Rycerzy. Na zajęciach pojawia się bardzo duża liczba zawodników. Często zdarza się, że uczestniczy w nich nawet dwudziestu młodych adeptów siatkówki.

Juniorów krok naprzód

Grupa juniorów prowadzona przez trenera i koordynatora ds. młodzieży Jacka Sitarka rozegrała ostatni mecz ligowy z Eco-Teamem AZS-em 2020 Częstochowa II wygrywając 3:1 (25:22, 25:16, 20:25, 25:14). Przerwę w rozgrywkach wykorzystała na dwa spotkania sparingowe, odnosząc zwycięstwo i notując porażkę. Na ten moment plasuje się – podobnie jak kadeci – na 4. miejscu w tabeli, z dorobkiem 4 punktów.

Juniorzy zaczęli trenować w komplecie, ponieważ po urazie wrócił Michał Hołdyk. „Miejmy nadzieję, że chłopaków ominą kontuzje i choroby, a wtedy grupa juniorów na pewno będzie mogła z optymizmem patrzeć w przyszłość” – powiedział trener Jacek Sitarek. Duży postęp można zobaczyć już w umiejętnościach i w samej grze tej grupy. Znacznie łatwiej jest im się także porozumiewać na boisku. Na ostatnich treningach ćwiczyli kilka wariantów taktycznych, które będą wprowadzane do gry w najbliższych spotkaniach. 

Działania Akademii Siatkówki

W sobotę odbył się Turniej Akademii Siatkówki Aluronu Virtu Warty Zawiercie w Szczekocinach. Wzięły w nim udział zespoły „czwórek” ze szkół w Porębie, Pilicy, a także gospodarzy – Szczekocin. Rozgrywki otworzył burmistrz Szczekocin oraz dyrektor tamtejszej szkoły. Zawody stały na bardzo dobrym poziomie, a sam turniej był pewnego rodzaju przygotowaniem młodych adeptów siatkówki do rozgrywek Kinder + Sport w kategorii „czwórek”.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce – Pilica I
II miejsce – Szczekociny I
III miejsce – Poręba
IV miejsce – Szczekociny II
V miejsce – Pilica II
VI miejsce – Pilica III

Wyróżnieni zawodnicy:
Pilica – Filip Konieczny
Poręba – Damian Kuczera
Szczekociny – Wojtek Kapłon

Gospodarzom należą się ogromne podziękowania za fantastyczne przygotowanie i przeprowadzenie turnieju.

Jagoda Szydłowska
Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich


OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu Warta Zawiercie

Aluron Virtu Warta Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk