Młodzicy pojechali do Łeby po cenne doświadczenie

Utworzono: 15 marca 2019

 

Najmłodsza drużyna Aluron Virtu Warta Zawiercie bierze udział w XXI Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej. Do Łeby przyjechały 24 drużyny, które zostały podzielone na cztery grupy po sześć zespołów. Podopieczni trenerów Pawła Tomali i Jacka Sitarka zmierzą się w grupie C z zespołami UKS Tempo -25 Olsztyn, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, Wilki Koszalin, Kadra zachodnio-pomorskie oraz MKS Kangur Nowy Tomyśl.

Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży to impreza ciesząca się ogromną popularnością nie tylko w Polsce ale i w Europie. Początkowo, przez pierwsze lata, był to wyłącznie turniej chłopięcy. Podczas pierwszego turnieju spotkało się w Łebie osiem zespołów z Polski. Dzięki wysokiemu poziomowi organizacji opinia o turnieju szybko rozeszła się po Polsce i już po paru latach do Łeby przyjeżdżało po 10 drużyn chłopięcych jak i dziewczęcych, które również dołączyły do turnieju. Dzięki wielu pozytywnym opiniom do rozgrywek zaczęły dołączać zespoły zza granicy (początkowo był to zespół z Kaliningradu (Rosja), następnie z Włoch (Ladispoli koło Rzymu),a obecnie również drużyny ze Słowacji i Białorusi oraz z Chin), dzięki czemu  turniej uzyskał statut międzynarodowego. Z czasem turniej rozszerzono o kategorię kadetów i kadetek a turniej przekształcił się w Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży. W tegorocznej edycji bierze udział ponad 20 drużyn w każdej kategorii.

Zmagania grupowe XXI Maratonu rozpoczną się w piątek 15 marca o godzinie 9:00. Mecze półfinałowe zaplanowane są na sobotę 16 marca na godzinę 15 a finały na niedzielę 17 marca od 9 rano. Na godzinę 13 w niedzielę planowane jest uroczyste zakończenie Maratonu.

Biuro Prasowe Aluron Virtu Warta Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu Warta Zawiercie

Aluron Virtu Warta Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!