Mikołajki pod znakiem siatkówki

Utworzono: 6 grudnia 2017

 

W mikołajkowy poranek w hali przy ulicy Blanowskiej odbyła się wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego. Siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 6. Trening polegał nie tylko na dobrej zabawie, ale również na zapoznaniu się małych zawodników z siatkówką pod okiem profesjonalistów, co ma zachęcić młodzież do uprawiania tej dyscypliny.

Uczniowie zebrali się w hali OSiR-u na lekcji WF-u, którą poprowadzili Jurajscy Rycerze w składzie: Łukasz Kaczorowski, Taichiro Koga oraz Maciej Zajder. Trening poprzedziły przedstawienie zawodników i krótka rozmowa z dziećmi. Nie mogło zabraknąć maskotki – Szybkiego Pieroga, który stanowił dodatkową atrakcję dla młodzieży, a także rozdawał drobne upominki i… autografy.

Z zawodników w trenerów

Dzieci zostały podzielone na trzy grupy, a każdą z nich trenował jeden z siatkarzy. Pod okiem Macieja Zajdera ćwiczyły zdolne mistrzynie Polski „czwórek”. „Kaczor” zajął się najliczniejszą grupą pokazując, że w przyszłości fantastycznie nadawałby się na szkoleniowca bądź nauczyciela wychowania fizycznego. Znakomity kontakt z podopiecznymi złapał Taichiro Koga, który nie potrzebował pomocy tłumacza, ponieważ posługiwał się… językiem siatkówki. Prezentował uczniom poszczególne ćwiczenia, a oni go naśladowali, co wychodziło im naprawdę dobrze. Zajęciom towarzyszyły przyjazna atmosfera, dużo śmiechu i radości. Po rozgrzewce przyszedł czas na grę z zawodnikami, którzy ucząc sami świetnie się bawili.

Na zakończenie treningu uczniowie mieli okazję zebrać autografy, a także zapozować do grupowego zdjęcia z siatkarzami.

Jagoda Szydłowska
Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

 

fot. Patrycja Bargieł / Aluron Virtu Warta Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich


OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu Warta Zawiercie

Aluron Virtu Warta Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk