Meczowe ABeCadło – PGE Skra Bełchatów

Utworzono: 14 listopada 2017

 

B jak Bełchatów czeka w środę na siatkarzy Aluronu Virtu Warty Zawiercie. To teren, którego w tym sezonie PlusLigi nie udało się nie tylko zdobyć, ale nawet porządnie zaatakować jeszcze żadnej drużynie. Czy Jurajskich Rycerzy stać na sprawienie sensacji?

E JAK ENERGIA Mieszcząca blisko 3000 widzów Hala Energia jest w tym sezonie prawdziwą twierdzą. W 4 domowych meczach ligowych PGE Skra Bełchatów nie przegrała nawet jednego seta.

I JAK IRAN To właśnie ten kraj reprezentuje Milad Ebadipur. Mierzący 196 centymetrów przyjmujący przeszedł do Bełchatowa przed obecnymi rozgrywkami. Poprzednio występował w swoim kraju oraz w katarskim Al Rayyan S.C. W karierze wygrał już Klubowe Mistrzostwa Azji (3-krotnie), mistrzostwo Iranu (3 razy), Igrzyska Azjatyckie, a w bieżącym roku brązowe trofeum w Pucharze Wielkich Mistrzów i… Superpiuchar Polski.

K JAK KLUBOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA Już za 4 tygodnie wicemistrzowie Polski wraz z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle będą reprezentować Polskę na rozgrywanych w naszym kraju Klubowych Mistrzostwach Świata. Rywalami bełchatowian będą rosyjski Zenit Kazań, argentyński Personal Bolivar i chiński Shanghai Volleyball Club. Środowy przeciwnik Aluronu Virtu Warty Zawiercie ma już na koncie 2 srebrne (2009, 2010) i brązowy (2012) medal tego czempionatu.

P JAK PSZCZOŁY Taki nieoficjalny przydomek noszą – ze względu na barwy klubowe – Żółto-Czarni. To także maskotka, która podczas domowych meczów zagrzewa do walki PGE Skrę.

R JAK ROBERTO PIAZZA 49-letni włoski szkoleniowiec prowadzi wicemistrzów kraju od początku bieżącego sezonu. W karierze trenował już m.in. ekipy z Włoch, Rosji, Grecji oraz… Jastrzębski Węgiel. W CV ma m.in. 2 Puchary Europy Zdobywców Pucharów, 2 Superpuchary Europy, 3 triumfy w Lidze Mistrzów, 4 Puchary Challenge, Puchar CEV, 9 mistrzostw Włoch, 5 Pucharów Italii, 8 Superpucharów Włoch, mistrzostwo Rosji, Puchar Grecji i Superpuchar Polski.

Damian Juszczyk
Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich


OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu Warta Zawiercie

Aluron Virtu Warta Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk