Meczowe ABeCadło – PGE Skra Bełchatów (II)

Utworzono: 10 stycznia 2018

To już drugie starcie Aluronu Virtu Warty Zawiercie i PGE Skry Bełchatów. W połowie listopada Jurajscy Rycerze wrócili z Hali Energia z pustymi rękami, ale pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Jak będzie tym razem? W oczekiwaniu na niedzielne (14.45) siatkarskie święto przy Blanowskiej, zapraszamy do lektury „Meczowego ABeCadła” z „Pszczółkami” w roli głównej.

C jak CZTERY 4. siłą światowych rozgrywek okazała się w połowie grudnia PGE Skra Bełchatów. Wicemistrzowie Polski w meczu o brąz przegrali z brazylijską Sadą Cruzeiro.

E jak EBADIPOUR To właśnie ten zawodnik został MVP spotkania I rundy pomiędzy wicemistrzem kraju a beniaminkiem PlusLigi z Zawiercia. Reprezentant Iranu, występujący na pozycji przyjmującego, zanotował wówczas 16 oczek: 3 asy serwisowe, 12 skutecznych ataków i 1 blok punktowy.

R jak REWANŻ 3:0 we wcześniejszym spotkaniu w Bełchatowie zwyciężyli wicemistrzowie Polski. Myli się jednak ten, kto myśli (lub nie pamięta), że był to łatwy triumf. W dwóch pierwszych setach bitwa toczyła się na przewagi, a miejscowy spiker ocenił po meczu: „nikt w tym sezonie tak bardzo jeszcze się tu nie postawił”.

W jak WICELIDER Bełchatowianie po 16 kolejkach zajmują 2. miejsce w tabeli PlusLigi, mając 7 punktów straty do prowadzącej ZAKSY i 6 oczek nad będącym na 3. pozycji ONICO. W trwającej kampanii ligowej 2. siła polskiej siatkówki klubowej 3-krotnie schodziła z parkietu pokonana. Za każdym razem… na wyjeździe.

Z jak ZWYCIĘSTWO Wyjazdową wygraną 3:1 nad Treflem Gdańsk „Pszczółki” rozpoczęły rundę rewanżową i 2018 rok. Choć w aż 3 setach wszystko rozstrzygało się dopiero na przewagi, bełchatowianie pokazali charakter i zgarnęli komplet punktów. W niedzielę z pewnością będą wymagającym przeciwnikiem.