[II Liga Śląska] Przegrany mecz z Jedynką Jaworzno

Utworzono: 12 kwietnia 2019

Juniorzy Aluron Virtu Warta Zawiercie w piątek 12 kwietnia ponieśli swoją drugą porażkę z rzędu w rozgrywkach drugiego etapu II Ligi Śląskiej. Podopieczni trenerów Arkadiusza Pompki i Tomasza Jurczyka ulegli na własnej hali drużynie UKS Jedynka Jaworzno 2:3 (15:25, 14:25, 25:20, 25:23, 12:15).

Po pierwszych paru punktach wydawało się, że wynieśliśmy coś z poprzedniej porażki (1:3 z SMUKS Orzesze) i dobrze wejdziemy w mecz, ale niestety tak się nie stało. W naszej grze zabrakło skupienia. Przez pierwsze dwa sety nie było przyjęcia, nie imponowaliśmy też zagrywką, w ataku również nie graliśmy swojej gry – powiedział po meczu Patryk Myszkowski, atakujący Aluron Virtu – Po drugim secie powiedzieliśmy sobie „teraz albo nigdy” i od trzeciego seta to był zupełnie inny mecz. Poprawiliśmy przyjęcie, przez co mogliśmy grać więcej środkiem, co nam dobrze wychodziło. W czwartym secie znakomicie graliśmy zagrywką, zdobywając kilka asów serwisowych. Bardzo dobrze też zaczęliśmy grać skrzydłami i cały set ciągle prowadziliśmy zdobywając pod koniec większa przewagę. W końcówce seta wkradło się jakieś rozluźnienie i straciliśmy kilka punktów ale ostatecznie czwarty set należał do nas. W tie-breaku graliśmy dobrze lecz przeciwnik był trochę lepszy zdobywając w połowie seta kilka punktów przewagi. Do końca seta mocno goniliśmy rywali, lecz nie zdołaliśmy nadrobić tej straty i mecz ostatecznie przegraliśmy. Zaczęliśmy naszą grę w grupie finałowej od dwóch porażek. Daje nam to mniejsze szanse na awans, lecz z meczu na mecz gramy co raz lepiej.  – podsumował Patryk.

Już jutro, w sobotę 13 kwietnia, przed młodą drużyną Jurajskich Rycerzy kolejne trudne spotkanie. Zmierzą się na wyjeździe z drużyną GLKS Wilkowice. Gramy jutro z drużyną z Wilkowic, która uplasowała się na drugim miejscu w swojej grupie, przegrywając tylko jednym punktem z Jaworznem. Jest to więc tak samo bardzo dobry przeciwnik. Będzie to mecz wyjazdowy i ze względu na to, moglibyśmy uważać, że to działa na naszą niekorzyść. Pamiętajmy jednak, że w tym sezonie nie przegraliśmy jeszcze żadnego meczu wyjazdowego. Daje nam to większą pewność siebie i wierzymy, że od tego pojedynku zaczniemy odnosić zwycięstwa i awansujemy do I Ligi Śląskiej.– zakończył atakujący Aluron Virtu.