As PGE Skry Bełchatów – Bartosz Bednorz

Utworzono: 9 stycznia 2018

 

Niespełna 24-letni Bartosz Bednorz to w tym sezonie jeden z jaśniejszych punktów nie tylko PGE Skry Bełchatów, ale też całej PlusLigi. Mierzący 201 centymetrów zawodnik to aktualnie statystycznie 2. przyjmujący rozgrywek.

Pierwsze kroki w siatkówce stawiał w barwach SV MOSiR Zabrze, a sportowo dojrzewał w SMS-ie PZPS-ie Spała. W dotychczasowym CV zapisał również AZS Częstochowa, Indykpol AZS Olsztyn, a od 2016 roku reprezentuje obecnych wicemistrzów Polski, z którymi podpisał dwuletni kontrakt.

Wicemistrz Polski, olimpijczyk z Rio

W podstawówce zaczynał przede wszystkim od lekkoatletyki, ale gdy już porządnie wziął się za siatkówkę, szybko notował niemałe sukcesy. Został wicemistrzem Polski kadetów (2011) i dwukrotnie mistrzem Polski juniorów (2012, 2013). W dorosłej karierze sięgał m.in. po wicemistrzostwo kraju (2017) i Superpuchar Polski (2017), będąc również MVP meczu o to ostatnie trofeum. W 2015 roku z reprezentacją narodową wywalczył brąz Ligi Europejskiej, a rok później uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Bartosz Bednorz to w tej chwili 4. siatkarz w rankingu zagrywających PlusLigi (23 punkty zdobyte tym elementem), a statystycznie 2. przyjmujący całych rozgrywek.

Damian Juszczyk
Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

 

SPONSORZY

Zobacz wszystkich


OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu Warta Zawiercie

Aluron Virtu Warta Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk