As Espadonu Szczecin – Bartłomiej Kluth

Utworzono: 5 grudnia 2017

 

20 grudnia będzie świętował 25. urodziny. Mierzący 210 centymetrów atakujący Espadonu Szczecin w siatkówkę gra dopiero od czterech lat, bowiem wcześniej trenował… badmintona! Przed niedzielnym wyjazdowym meczem Aluronu Virtu Warty Zawiercie do naszego cyklu „Asów” trafia Bartłomiej Kluth.

Jako badmintonista sięgnął nawet po brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski juniorów. Wkrótce jednak dostrzeżono jego potencjał siatkarski. Najpierw próbował sił w polonijnym amatorskim klubie we Francji – Al Caudry VB. Od kolegi z Gdańska dowiedział się, iż Lotos Trefl organizuje nabór. Poszedł i… tak to się zaczęło.

Liczby robią wrażenie

Do siatkarskiego CV Kluth szybko dopisywał pierwsze sukcesy: brąz Młodej Ligi 2014 z gdańską ekipą, a następnie brąz I ligi 2015 w Ślepsku Suwałki. Występował jeszcze w UMKS-ie Kęczaninie Kęty, a w lipcu ubiegłego roku został wypożyczony do Szczecina. Rozgrywa drugi sezon w Espadonie, już po podpisaniu nowego kontraktu z tym klubem. 6 lutego w Azoty Arenie w starciu… z Lotosem Treflem pobił rekord PlusLigi, zdobywając aż 40 punktów. Właśnie w poprzedniej kampanii ligowej wskoczył do pierwszej szóstki „Delfinów” i został do teraz.

24-latek to aktualnie statystycznie 8. atakujący PlusLigi, a także 8. zawodnik w plusligowym rankingu najlepiej punktujących (173) i 10. wśród atakujących (146). W ubiegłych rozgrywkach zgromadził 490 oczek (428 w ataku, 45 blokiem i 17 zagrywką).

Damian Juszczyk
Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich


OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu Warta Zawiercie

Aluron Virtu Warta Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk