Apteka internetowa – zdrowie z dostawą do domu

W dobie rosnącej komputeryzacji i wpływu pandemii na unikanie kontaktów społecznych, coraz więcej osób decyduje się na zakupy przez Internet. Trend ten nie ominął również aptek. Jakie są zalety korzystania z aptek internetowych i na co zwrócić uwagę decydując się na zakupy za jej pośrednictwem?

Czym apteka internetowa różni się od tradycyjnych aptek?

Podstawową różnicą w funkcjonowaniu aptek internetowych i stacjonarnych jest możliwość dowozu zakupionych przez Internet leków prosto pod dom. Różnic jest jednak więcej i skupiają się one również wokół dostępnych preparatów. Apteka internetowa zgodnie z obowiązującym prawem nie może zaoferować pacjentom zakupu z dowozem leków dostępnych na receptę. W takiej aptece można więc kupić jedynie leki OTC oraz suplementy diety, opatrunki, środki higieniczne czy kosmetologiczne. Sprawia to, że w przypadku choroby wymagającej poważnego leczenia należy udać się do apteki stacjonarnej, jednak w większości przypadków apteka internetowa pozwoli nam na zakup wszystkich środków odpowiadających naszej potrzebie.

Jakie są zalety korzystania z internetowych aptek?

Zakup leków przez Internet pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, wybierając konieczne produkty bez wychodzenia z domu. To również omijanie kolejek, tak częstych w stacjonarnych aptekach. Dodatkowo, zakupy przez Internet, podobnie jak w przypadku innych towarów, pozwalają na szybką weryfikację ceny i porównanie jej z konkurencją. 

Na co należy uważać przy wyborze apteki internetowej?

Zdrowie jest jedną z najcenniejszych wartości w życiu człowieka. Niestety, w Internecie można znaleźć zarówno oryginalne produkty, jak i podróbki mogące w najlepszym przypadku pozostawać bez żadnego wpływu na nasz organizm. Dlatego należy pamiętać, by zweryfikować firmę, z której usług chcemy skorzystać. Każda apteka Internetowa do podjęcia działalności wymaga zgody odpowiedniego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego. Aby uzyskać informację o takiej zgodzie, należy kliknąć w logo przedstawiające biały krzyż na tle pasów o różnych odcieniach zieleni. Jeśli dana apteka działa zgodnie z prawem, zostaniemy wtedy przekierowani na rządową stronę rejestrów medycznych, na której zawarte będą dane odwiedzanej przez nas w Internecie firmy.