Aluron Virtu pokonuje Mistrza Polski

Utworzono: 24 listopada 2018

Nie udał się PGE Skrze rewanż za poprzedni sezon. Aluron Virtu wygrywa po niesamowitym meczu w Zawierciu z PGE Skrą Bełchatów 3:1 (25:20, 25:20, 25:27, 25:21). MVP spotkania został wybrany Marcin Waliński, chociaż cały zespół zagrał dzisiaj na niesamowitym poziomie.

W mecz lepiej weszła drużyna Jurajskich Rycerzy, która już od początku pierwszego seta uzyskała wyraźne prowadzenie i mimo bardziej wyrównanej końcówki utrzymała prowadzenie do końca tego seta. Świetnymi seriami na zagrywce popisali się Marcin Waliński i Michał Masny. Drugi set wyglądał podobnie od początku Jurajscy Rycerze mieli dużą przewagę (6:1), którą utrzymywali przez cały set, który tak samo jak pierwszy zakończył się wygraną 25:20. W trzecim secie komplet publiczności mógł zobaczyć bardziej wyrównaną grę. Podopieczni trenera Piazzy osiągnęli nawet przewagę w tym secie ale dobrze dysponowani siatkarze z Zawiercia w końcówce seta wyrównali, jednak w grze na przewagi lepsi tym razem okazali się Mistrzowie Polski. Czwarty set znowu był wyrównany, jednak to błędy popełniane przez rywala lepiej wykorzystali podopieczni trenera Lebedewa. W tym secie cała drużyna świetnie zagrała, jednak wyraźnie dobry dzień miał kapitan Aluron Virtu, który nie tylko świetnie zagrywał, ale także atakował czy blokował.