Aluron Virtu – Cerrad Czarni 0:3

Utworzono: 4 listopada 2018

W zakończonym spotkaniu V kolejki Plus Ligi Aluron Virtu Warta Zawiercie przegrał z Cerradem Czarni Radom 0:3 (25:13, 25:23, 25:19). Był to pierwszy mecz tego sezonu, w którym zawodnicy z Zawiercia nie wygrali seta. Teraz przed nami kolejny mecz z GKS Katowice, który rozegramy już w środę o 18:00.

W pierwszym secie niespodziewanie to goście już na początku seta uzyskali wyraźną przewagę, którą z czasem powiększali i nie dali szans podopiecznym Marka Lebedewa wygrywając pierwszego seta 25:13.

Drugi set był już bardziej wyrównany. Jurajscy Rycerze nawet dogonili zespół z Radomia jednak w samej końcówce to podopieczni Roberta Prygla byli skuteczniejsi i zakończyli tego seta 25:23.

Komplet Kibiców w Zawierciu czekał na trzeciego seta i wszyscy liczyli, że i tym razem w Zawierciu dojdzie to tie-breaka. Niestety dobrze dysponowany tego dnia zespół Cerradu Czarni nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa i tego dnia to oni cieszyli się z wygranej.

„Cerrad rozstrzelał nas zagrywką, bardzo dobrze przyjmowali i tymi dwoma elementami wygrali to spotkanie” krótko skomentował Łukasz Swodczyk środkowy Aluron Virtu.

Na gorąco po meczu także skomentował Kamil Semeniuk przyjmujący Aluron Virtu: „Myślę, że w każdym elemencie można spokojnie siąść i zobaczyć że czegoś brakowało. Jest nad czym pracować. Mamy mało czasu bo za chwilę mamy mecz z Katowicami, które warto by było wygrać. Nie możemy się załamywać jednym spotkaniem bo dopiero liga się zaczęła mamy zaraz drugie spotkanie, trzeba teraz zrestartować głowy i walczyć na nowo”.

Przed zespołem Aluron Virtu Warty Zawiercie czeka szybko kolejny mecz. W środę do Zawiercia przyjedzie GKS Katowice, a początek spotkania o godzinie 18:00.

Biuro Prasowe Aluron Virtu Warta Zawiercie.